GWK

 

Zmiany na Knajfeldzie. Ludzie pragną porządku i ciszy

bed 30.12.2014 16:12
z17195755Q,Bytomskie-osiedle-Knajfeld
Cały tekst

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,17195817,Zmiany_na_Knajfeldzie__Ludzie_pragna_porzadku_i_ciszy.html#ixzz3iUWF5j9d

W Bytomiu odbyło się pierwsze spotkanie w ramach warsztatów „Planning for Real”. Zapytano mieszkańców osiedla Knajfeld, czego chcieliby w swoim otoczeniu. Najwięcej uwag dotyczyło remontu chodników, uporządkowania miejsc parkingowych i ciszy.

W warsztatach brali udział mieszkańcy kwartału bytomskich ulic: Siemiradzkiego, Przemysłowej, Wallisa i Pułaskiego. Ludzie narzekali, że seniorzy i młodzież mają sporo wolnego czasu, ale osiedle nie ma dla nich żadnych ciekawych ofert. Sporo uwag dotyczyło też jakości chodników i problemów związanych z parkowaniem samochodów. Uczestnicy warsztatów zaproponowali także rozbudowę biblioteki szkolnej, by mogli z niej korzystać nie tylko uczniowie, ale wszyscy chętni.

Stowarzyszenie Urbanistów Polskich sporządziło już raport z tego spotkania i zamierza zorganizować kolejne warsztaty, w których wezmą udział także miejscy urzędnicy. Potem powstanie projekt zmian, który przedstawiony zostanie w urzędzie miasta.

Jak zapewniają urzędnicy, uwagi mieszkańców związane m.in. z rozbudowaniem terenów rekreacyjnych i zielonych będą brane pod uwagę przy sporządzaniu przyszłych planów zagospodarowania przestrzennego. Miejska Pracownia Urbanistyczna opracuje także projekt zagospodarowania osiedlowych podwórek.

Have a question ?
Contact us via e-mail and we will get to you as soon as possible.