“Gerçek için Planlama (PFR)” projesi Leonardo da Vinci ‘Hayat Boyu Öğrenme-Yenilik Transferi Programı desteği ile finanse edilmekte ve yürütülmektedir.

Büyükşehir Belediyesi olarak ortağı olduğumuz Planning For Real-PFR (Gerçek İçin Planlama) Projesi’nin uygulama faaliyetlerinden biri olan “Yerel Eğitici Eğitimi” 19-20 Kasım 2014 tarihinde İngiltere Accord Housing Group proje danışmanı Ms. Gill HUTCHINSON katılımıyla Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Eğitime Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı Projeler Şube Müdürlüğü çalışanları, Pamukkale Üniversitesi, Merkezefendi Belediyesi, Pamukkale Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol, İmar ve Şehircilik, Ulaşım, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlıkları ve Kent Konseyi’nden temsilciler olmak üzere toplam 15 kişi katıldı.

Planning For Real-PFR (Gerçek İçin Planlama) Projesi kapsamında İngiltere Birmingham’da Accord Housing Group bünyesinde ve Denizli Büyükşehir Belediyesi personelinin katıldığı “Eğitici Eğitimi” 20-21 Ağustos 2014 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.

“Gerçek İçin (PFR) Planlama” projesi, 3D (3 Boyut) modeline dayalı olarak bir topluluk, mekan planlama sürecidir.

“Gerçek için Planlama (PFR)” projesinin ana hedefi; İngiltere’de halkın katılımını sağlamak için uzun yıllardan bu yana kullanılan yenilikçi metotların Avrupa’da çeşitli kamu kurum ve organizasyonlar tarafından da benimsenmesi ve uygulanmasını sağlamaktır. Bu metot toplumun; etkili bir kamu danışmanlığına, yerel grupların hiyerarşik faaliyetleri geliştirmelerinin desteklenmesine, bireysel kimliklerinin ve toplum kapasitesi ile yenilikçiliğinin ortaya çıkarılması yoluyla mekansal ve sosyal politikaların belirlenmesi sürecine dahil edilmesine dayanmaktadır.

IMG_0859-374x280 IMG_0988

IMG_0972 IMG_0948-374x280

Have a question ?
Contact us via e-mail and we will get to you as soon as possible.